Jazz Near You

Istanbul » Calendar » Yinon Muallem - Funky Dervish & Rast Ensemble at Nardis Jazz Club

Yinon Muallem - Funky Dervish & Rast Ensemble at Nardis Jazz Club

Posted by Tasdemir Asan on March 12, 2015

Where

Nardis Jazz Club
Kuledibi Sokak, No.14 Galata
Istanbul
Map
90-212-2446327

When

Mon, March 16, 2015
21:30

Get Ticket

35 TRY

Musicians

About

16 Mart / Mar. 2015 P.tesi (21:30-00:30)
Yinon Muallem – Funky Dervish & Rast Ensemble
Cenk Erdoğan (g), Sinan Cem Eroğlu (kaval), Hakan Gürbüz (b), Selim Koytak (ud), Yinon Muallem (perc, vo), Konuk; Adile Yadrigi (vo).
Vurmalı çalgılar ustası ve besteci Yinon Muallem, son albümü “Nefes” ve önceki albümlerinden parçalara yervereceği konserinde, Türk ve Yahudi müziklerinin yanısıra dünya müziklerinden örnekler sunacak.
Yinon Muallem, besteciliği ve perküsyon çalışından gelen zengin deneyimlerini müziğinde ustaca birleştirmektedir. Farklı müzik türlerinin ritim ve melodilerini bir arada ustaca sentezlediği müziği; Geleneksel Türk, Sufi, çingene, Klezmer, Balkan ve Hint müziklerinin etkilerini taşır. Yinon Muallem, 1968 yılında İsrail’de doğmustur. Ailesi Irak kökenlidir. Müzikal kariyerine Latin perküsyon enstrümanlarını çalarak başlamıştır. Zaman içerisinde ilgisi Orta Doğu müziğine yönelmiş, bir anlamda ailesinin Irak’a uzanan köklerinden ilham almıştır. Darbuka, def, bendir, İran zarbı gibi Orta Doğu ve Türk perküsyon enstrümanları ile kanjira ve gatham gibi Güney Hindistan enstrümanlarında kendine özgü bir stil geliştirmiş ve bu stili müziğine yansıtmıştır. Yinon, Israilli perküsyon ustası Zohar Fresco, İranlı perküsyon ustaları Djamechid Chemirani ve Pejman Hadadi ile Güney Hindistanlı perküsyon ustaları Ganesh Kumar ve Subash Chandran’dan ilham almıştır....

read more

Get more of a good thing!

Our weekly newsletter highlights our top stories, our special offers, and includes upcoming jazz events near you.